قوانین و مقررات استفاده از نرم افزارجاپارکز:

شرایط و ضوابط بین درخواست کننده جای پارک و پیشنهاد دهنده ی جای پارک و همچنین نرم افزار جاپارکز

اصطلاحات :

نرم افزار جاپارکز نرم افزار اشتراک گذاری اطلاعات نقاط پارک (زمان و مکان ) وسایل نقلیه است .

کاربر : شخص استفاده کننده از نرم افزار جاپارکز

کاربر پیشنهاد دهنده : شخصی که اطلاعات محل پارک را برای استفاده دیگر کاربران به اشتراک می گذارد.

کاربر در خواست کننده : شخصی که برای استفاده از اطلاعات محل پارک مورد نظر در خواست ارسال می کند.

جاپارکز : واحد گردش حساب اعتباری داخلی نرم افزار جاپارکز است که در حال حاضر هر جاپارکز معادل ۲۵۰۰۰ ریال ( دو هزار و پانصد تومان ) پول رایج ایران می باشد.

اعتبار: مبلغی است که کاربران درخواست کننده در حساب کاربری خود به صورت هزینه ی آبونمان و نیز بصورت هزینه ی دریافت اطلاعات جای پارک ( خرید واحد پول مجازی داخلی جاپارکز ) به منظور استفاده از خدمات نرم افزار جاپارکز باید بپردازند . این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب طبق شرایط و مقررات حاضر منظور و محاسبه خواهد شد و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

ماده ۱ : قرارداد حقوقی کاربر و نرم افزار جاپارکز:

این قوانین و مقررات استفاده از نرم افزار ، وب سایت و دیگر محتویات و سرویسهای نرم افزارجاپارکز در داخل جمهوری اسلامی ایران را شامل می شود .

مهم: لطفا این قوانین و مقررات را بدقت بخوانید زیرا با تیک زدن گزینه قوانین و مقررات و قبول آنها ، شما می پذیرید که یک توافق حقوقی بین شما و جاپارکز برقرار خواهد شد .

تبصره ۱ : نرم افزارجاپارکز هیچ تضمینی برای وجود و قابل استفاده بودن جاپارک در مکان مورد پیشنهاد ندارد و صرفاً نرم افزارجاپارکز اطلاع رسانی محلهای پارک شهری را انجام می دهد . بدین ترتیب که نرم افزارجاپارکز تنها اطلاعات زمان و مکان نقطه ی پارک کاربر پیشنهاد دهنده را در اختیار دیگر کاربران قرار می دهد و کاربر پیشنهاد دهنده پس از اتمام زمان تعیین شده و سررسید زمان مورد نظر قادر به ترک محل می باشد و کاربر درخواست کننده موظف است قبل از زمان تعیین شده در محل حاضر باشد .همچنین کاربر پیشنهاد دهنده به هیچ عنوان موظف به منتظر ماندن برای دیگر کاربران نمی باشد.

تبصره ۲ : شما به عنوان کاربر می پذیرید که مبلغی که به منظور پیشنهاد دادن و اشتراک گذاری اطلاعات نقاط پارک دریافت می کنید صرفاً جهت کمک به توسعه شبکه اطلاعاتی نرم افزارجاپارکز می باشد و به هیچ عنوان ارتباطی به واگذاری حق تقدم استفاده از مکانهای عمومی شهر و به خصوص پارک در حاشیه ی خیابان ها نخواهد داشت و شما به هیچ عنوان حق تقدمی را واگذار نمی کنید،کما اینکه اگر نسبت به زمان تعیین شده دیر به محل برسید به صورت خودکار آن اطلاعات نقطه ی پارک از نرم افزار حذف خواهد شد ونیز شما قادر نخواهید بود به عنوان کاربر پیشنهاد دهنده منتظر کاربر دیگری بمانید.

تبصره ۳ : در سررسید زمان مورد نظر جاپارکز از حساب کاربر درخواست کننده کسر خواهد شد و یک جاپارکز بحساب کاربر پیشنهاد دهنده واریز خواهد شد و نرم افزار جاپارکز هیچگونه مسئولیتی در قبال ادعای پیشنهاد دهنده و درخواست کننده نخواهد داشت و کلمه ی رزرو صرفاً با مسئولیت پیشنهاد دهنده محل پارک در پارکینگهای اختصاصی در نرم افزار آمده است.

۱-۱ با دسترسی و یا استفاده از سرویسها موافقت خود را با این شرایط و ضوابط و مقررات اعلام می دارید و خود را موظف به رعایت کلیه قوانین و مقررات خواهید دانست .

در صورتی که با این قوانین و مقررات موافق نباشید و به آن عمل نکنید جاپارکز قادر خواهد بود سرویس دهی به شما را لغو نماید و نیز شما را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

۱-۲ شما موظف به حفظ اسرار و اطلاعات دیگر کاربران می باشید و حق هرگونه به اشتراک گزاری اطلاعات کاربران را در جاهای دیگر و با افراد دیگر نخواهید داشت.

۱-۳ شما موظف به رعایت حقوق شهروندی و آداب اخلاقی اجتماعی مذهبی جمهوری اسلامی ایران می باشید.

۱-۴ شما با قبول این ضوابط می پذیرید که به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و از اطلاعات شخصی آنها هیچگونه سواستفاده ای ننمایید و اگر در حین استفاده از نرم افزار جاپارکز هرگونه مزاحمت و آزاری برای دیگر شهروندان بوجود آورید مسئولیت آن به عهده خود شما خواهد بود و جاپارکز مسئول نخواهد بود .

در صورت ایجاد مشکل و مزاحمت برای دیگر شهروندان، برای نرم افزارجاپارکز حق پیگیری حقوقی به منظور اعاده حیثیت محفوظ خواهد بود.

۱-۵ کاربر متعهد می گردد شماره تماس و آدرس کاربرانی را که از طریق نرم افزار جاپارکز به وی معرفی شده اند، ذخیره نکرده و در اختیار دیگران قرار ندهد و از برقراری ارتباط با ایشان اجتناب نماید.

۱-۶ بسیار مهم : شما متعهد می شوید که از هرگونه درگیری و مشاجره با دیگر شهروندان و کاربران بر سر محل پارک بپرهیزید و همیشه حق تقدم را به شهروندی بدهید که از نرم افزار جاپارکز استفاده نمیکند زیرا نرم افزار جاپارکز سعی میکند که بهترین جاپارک موجود را در کمترین زمان برای کاربران جاپارکز جایگزین نماید پس لطفاً از درگیری و مشاجره بپرهیزید.

۱-۷ در صورت بروز هرگونه درگیری و مشاجره بر سر جای پارک ، نرم افزار جاپارکز هیچگونه مسئولیت حقوقی و کیفری نخواهد داشت و کلیه عواقب درگیری و مشاجره به عهده کاربر خواهد بود.

بدینوسیله شما می پذیرید که هیچگونه ادعای حقوقی نسبت به جاپارکز در هیچ زمینه ای نخواهید داشت و هیچ ادعایی مادی و معنوی نسبت به سرویسها و خدمات جاپارکز نخواهید داشت.

در صورتی که در حین انجام عملیات جاپارکز به شما و یا اموال شما آسیبی برسد و یا اموال ودارایی های شما به سرقت رود ،جاپارکز هیچ مسئولیتی در قبال آنها نخواهد داشت.

۱-۸ شما می پذیرید که کلیه ی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمایید و به هیچ عنوان در مکانهای توقف ممنوع و غیر مجاز از نظر راهنمایی و رانندگی توقف نکنید ونیز می پذیرید که به هیچ عنوان در هنگام رانندگی از موبایل استفاده ننمایید و همچنین می پذیرید که محل پارک شما در مکان ممنوعه نباشد.

شما می پذیرید که خودروی شما می بایست حتمن دارای بیمه ی شخص ثالث معتبر باشد . ۱-۹

۱-۱۰ برای استفاده از خدمات جاپارکز لازم است که هر کاربر درخواست کننده اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در نرم افزار بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجدشرایط قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در نرم افزار کنند. برای استفاده از خدمات جاپارکزکاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه و شماره شبای حساب خود جهت واریز وجه به حساب را در نرم افزار جاپارکز ثبت کند.

۱-۱۱ کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در نرم افزار وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

۱-۱۲ کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با ایمیل متعلق به خود نسبت به ثبت نام در نرم افزار جاپارکز اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب ایمیل تماماً مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

۱-۱۳ هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری در نرم افزار داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

۱-۱۴ مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در نرم افزار یا سایر خدمات مربوط به جاپارکز انجام می‌شود به عهدۀ خود کاربران بنابه مورد است. بنابراین مسئولیت کاربرغیر از کاربر اصلی جاپارکز، که با استفاده از حساب کاربری کاربر اصلی از خدمات جاپارکز استفاده می‌نمایند، کاملا متوجه خود کاربر اصلی می‌باشد.

۱-۱۵ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۱-۱۶ کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات جاپارکز متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

۱-۱۷ در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر درخواست کننده خودداری کند. ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند..

۱-۱۸ با استفاده از خدمات جاپارکز کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از جاپارکز برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات جاپارکز در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

۱-۱۹ کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام پارک از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات جاپارکز، از کاربران یا مالکین پارکینگ کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران یا رانندگان در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین جاپارکز خواهد بود. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول استفاده از نرم افزار ، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از کاربران در خدمات جاپارکز ارائه شده است استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود و جاپارکز دراین خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۱-۲۰ با استفاده از خدمات جاپارکز کاربران می‌پذیرند که ، جاپارکز را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند. کاربران متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از جاپارکز هستند.

۱-۲۱ کاربران می‌پذیرند که جاپارکز خدمات ترافیکی و حمل و نقل شهری نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که اطلاعات محل پارک را در اختیار کاربران قرار می دهد. در خدمات جاپارکز کاربرپیشنهاد دهنده مختار است یک درخواست محل پارک را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر مختار است پس از ارسال درخواست محل پارک و مشخص شدن کاربر پیشنهاد دهنده و قبل از آغاز عزیمت کاربر به نقطۀ مورد نظر، با وی برسر محل و زمان پارک توافق نماید. لذا هر توافقی که کاربران بین یکدیگر انجام می‌دهند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین دوکاربر در نظر گرفته شود و جاپارکز مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۱-۲۲ خدمات جاپارکز ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت جاپارکز کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و جاپارکز مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۱-۲۳ از آنجایی که ممکن است از طریق حساب کاربری کاربر درخواست کننده از خدمات جاپارکز استفاده نماید، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه شرکت متوجه کاربر درخواست کننده می‌باشد.

۱-۲۴ کاربران درخواست کننده و پیشنهاد دهنده متعهد می شوند که به هیچ عنوان با حساب کاربری خود برای اشخاص زیر ۱۸ سال بدون حضور خود درخواست محل پارک و واگذاری محل پارک ارسال ننماید. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست و عزیمت کاربر در خواست کننده به نقطۀ محل پارک، راننده مقابل با مورد فوق مواجه شود، مکلف به لغو (امتناع از انجام) عملیات بوده و مسئولیت جبران خسارات هزینه ی شرکت به عهده کاربر میباشد .

۱-۲۵ مسئولیت جاپارکز فقط در فرضی است که کاربر درخواست کننده از طریق اپلیکیشن جاپارکز درخواست محل پارک ارسال کرده است و کاربر پیشنهاد دهنده نیز این درخواست را پذیرفته است و کاربر در خواست کننده قبل از سررسید زمان تعیین شده در محل حاضر بوده باشد.

۱-۲۶ مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از جاپارکز) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.

کاربر در خواست کننده و پیشنهاد دهنده می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که به شرکت می‌پردازند به هیچ وجه وجود ندارد. ۱-۲۷

۱-۲۸ به کاربر پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده حتی المکان آدرس دقیق محل زندگی و کار خویش را در نرم افزار مشخص ننماید و نیز سعی کند از شماره موبایل اصلی خود استفاده ننماید و برای استفاده از جاپارکز از یک شماره موبایل جایگزین استفاده نماید.

۱-۲۹ شرکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر درخواست کننده ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ استفاده از اعتبار جاپارکز کاسته یا درصدی از هزینۀ استفاده از اعتبار جاپارکز پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن جاپارکز اضافه ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر درخواست کننده و کاربر پیشنهاد دهنده حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهند داشت.

۱-۳۰ کاربران می‌پذیرند هزینۀ اطلاع رسانی محل پارک و کمک به توسعه شبکه اطلاعاتی جاپارکز ارائه و اعلام شده از سوی شرکت، ممکن است بسته به ویژگی‌های زمان و مکان ارائه شده از جمله نوع جای پارک ، زمان جای پارک، مدت زمان تخمینی جهت رسیدن به محل پارک، مکان دقیق جای پارک و … متغیر خواهد بود . در هر صورت نرخ اعلام شده از سوی شرکت بر اساس استانداردهای موجود و صلاحدید شرکت تعیین گردیده است و در صورت استفاده از اپلیکیشن و پذیرش از قوانین از سوی کاربران، ایشان حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی دراین خصوص نخواهند داشت.

۱-۳۰ کاربر در خواست کننده می‌پذیرد که باید هزینۀ استفاده از اعتبار جاپارکز را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامۀ جاپارکز جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در برنامۀ جاپارکز یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق نرم‌افزار فراهم نشود، کاربر درخواست کننده همچنان موظف به پرداخت هزینۀ جاپارکز خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربر درخواست کننده با مرکز تماس جاپارکز با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که کاربر درخواست کننده به هر دلیلی از جمله مشکلات نرم‌افزار پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد مبلغ استفاده از اعتبار جاپارکز را از اعتبار کاربر درخواست کننده در جاپارکز کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری مسدود خواهد شد.

۱-۳۱ کاربر درخواست کننده می‌پذیرد هیچوقت درخواست جاپارکز ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات جاپارکز را داشته باشد. کاربر درخواست کننده اگر پس از ارسال درخواست استفاده از جاپارکز و پذیرش درخواست توسط یک کاربر پیشنهاد دهنده، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل استفاده از جاپارکز در زمان مشخص حضور پیدا نکند، وی متعهد به پرداخت مبلغ مورد قبول مذکور می‌باشد و یا شرکت مجاز خواهد بود نسبت به کسر و برداشت مبلغ مذکور از محل اعتبار وی اقدام نماید. در صورت تکرار این عمل برای بار دوم جریمه های دیگری محسوب خواهد شد و حساب کاربری مسدود خواهد شد.

۱-۳۲ شرکت ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در جاپارکز ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به جاپارکز کاربران این حق را به جاپارکز می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

۱-۳۳ هر کاربر در طول۲۴ ساعت تنها میتواند سه بار محل پارک برای واگذاری به اشتراک بگذارد و بیشتر از این تعداد پیشنهاد برای جاپارک برای نرم افزار قابل پذیرش نیست.

۱-۳۵ کاربران جاپارکز متعهد به پرداخت هزینه های ورودی و هزینه های مدت پارک برای پارکینگهای عمومی و اختصاصی هستند و پرداخت این هزینه ها به هیچ عنوان برعهده جاپارکز نخواهد بود.(جاپارکز نسبت به تعهد خود به پارکینگداران ، برای رزرو محل پارک حداقل اعتباری را بصورت مانده حساب در هنگام رزرو جاپارکز در نظر خواهد گرفت و این مبلغ تنها در صورت عدم مراجعه کاربر به پارکینگ مورد نظر از حساب وی کسر خواهد شد .)

۱-۳۶ هزینه های پارکومترهای کنار خیابان و دیگر هزینه های مربوط به راهنمایی و رانندگی به عهده کاربر می باشد و این هزینه ها شامل هزینه های پرداختی به جاپارکز نخواهد بودو جاپارکز در این زمینه مسئولیتی نخواهد داشت.

ماده ۲ : مالکیت جاپارکز

۲-۱ – مالکیت مادی و معنوی نرم‌افزارهای جاپارکز و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به شرکت لبینا همراه امید است .

۲-۲ کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای جاپارکز یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و … را به آن‌ها اعطا نماید.

۲-۳ کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای جاپارکز را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

۲-۴ کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای جاپارکز جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای جاپارکز و اطلاعات موجود در آنرا و یا حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.

۲-۵ کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.

۲-۶ کاربران نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.

شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران و شهروندان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات جاپارکز را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق سامانه جاپارکز بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

داوری و حل اختلاف

قرارداد حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در صورت بروز اختلاف طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را به‌صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل‌وفصل نمایند. در صورت عدم موفقیت، اختلاف از طریق مراجعه به مراجع قضایی حل‌وفصل خواهد شد.

کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی که توسط شرکت از طریق پیامک، ایمیل و یا نرم افزارهای جاپارکز در خصوص استفاده از خدمات جاپارکز و شرایط آن برای کاربر ارسال می گردد را مطالعه نموده و در صورت موافقت، آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، یک نام تایپ شده و امثال آن به عمل آید که به سند مزبور الحاق می شود و همانند امضای دست نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را متعهد و ملتزم به مفاد سندی که به طریقه مزبور امضا نموده است، می نماید.

ماده ۳ : تعهدات پیشنهاد دهنده ی محل پارک و پارکینگداران

تبصره : کاربر موظف است پس از دریافت درخواست برای جاپارک، در محل (نشانی که در محل پیشنهاد دهنده محل پارک ثبت شده است) راس زمانی که برای ترک جای پارک مشخص شده حضور یابد. تخلف از این امر، شرکت را مجاز خواهد نمود ضمن دریافت هزینه اطلاع رسانی محل پارک، خسارت ناشی از ایراد ضرر به حسن شهرت شرکت را مطالبه نماید.( دو جاپارکز از حساب کاربر کسر خواهد شد ) اخذ مبالغ موصوف، نافی حق شرکت برای فسخ قرارداد حاضر و انسداد حساب کاربری نامبرده در نرم افزار جاپارکز نخواهد بود. رد درخواست کاربر پس از پذیرش آن، مشمول حکم این بند خواهد بود و کاربر پیشنهاد دهنده طبق زمان باقیمانده جریمه خواهد شد.

۳-۲ کاربر پیشنهاد دهنده و یا پارکینگدار موظف است به تعهدات خود نسبت به مرغوبیت و مطلوب بودن جای پارک ونیز قرار نداشتن آن در محلهای ممنوعه (از نظر راهنمایی و رانندگی و .. ) عمل نماید و جاپارکز نسبت به ادعاهای پارکینگداران در مورد مرغوبیت پارکینگ هیچ مسئولیتی نخواهد داشت و تنها با امتیازات منفی کاربران آن پارکینگدار را از مجموعه جاپارکز خارج خواهد کرد

۳-۳ کاربر پیشنهاد دهنده موظف است در زمان معین و در محل مشخص شده حضور بهم رساند و جاپارکز در مورد زمانبندی و حضور پارکینگداران و واگذارکنندگان محل پارک هیچ مسئولیتی نخواهد داشت و کاربر پیشنهاد دهنده و یا پارکینگدار موظف به واگذاری محل پارک مربوطه در زمان تعیین شده خواهد بود.اگر در زمان معین کاربر پیشنهاد دهنده در محل حضور پیدا نکند دو جاپارکز از حساب کاربری آن کسر خواهد شد.

۳-۴ کاربر پیشنهاد دهنده در صورت در اختیار گذاشتن پارکینگ شخصی چه داخل حیاط و فضای باز و یا داخل پارکینگ ساختمان موظف به حفظ و حراست از خودرو و محتویات داخل خودروی کاربر در خواست کننده می باشد و جاپارکز در این خصوص هیچ مسئولیتی را قبول نخواهد کرد.

۳-۵ کاربر پیشنهاد دهنده متعهد می شود که جی پی اس گوشی خود را تا زمان زدن آخرین دکمه ی مراحل انجام عملیات پارک، روشن بگذارد و در آن زمان در شعاع ۱۰ متری خودرو خود باشد ، در غیر اینصورت از طرف جاپارکز جریمه خواهد شد.

۳-۶ کاربر پیشنهاد دهنده اگر نسبت به زمان تعیین شده دیر به محل برسد به صورت خودکار آن اطلاعات نقطه ی پارک از نرم افزار حذف خواهد شد.

۳-۷ کاربر پیشنهاد دهنده نباید در خودرو خود منتظر کاربران دیگر بماند و جاپارکز مسئولیتی در قبال توافق کاربران با یکدیگر نخواهد داشت.

۴-۱ کاربر درخواست کننده متعهد به حضور به موقع در راس زمان تعیین شده ویا قبل از آم می باشد و اگر بنا به دلیلی تاخیری پیش آمد و یا موفق به حضور نشد جاپارکز قادر خواهد بود معادل هزینه ی تعیین شده را از حساب کاربر کسر نماید و کاربر هیچگونه ادعایی نسبت به جاپارکز نخواهد داشت.

۴-۲ کاربر درخواست کننده موظف است در هنگام توقف در پارکینگهای شخصی و عمومی ، اصول اخلاقی عرف جمهوری اسلامی را رعایت نموده و به آن محل و یا به لوازم آن هیچگونه خسارتی وارد ننماید و جاپارکز هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات و یا بدرفتاریهای کاربران نسبت به یکدیگر نخواهد داشت.

۴-۳ کاربر درخواست کننده متعهد می شود که جی پی اس گوشی خود را تا زمان زدن آخرین دکمه ی مراحل انجام عملیات پارک ،روشن بگذارد و در آن زمان در شعاع ۱۰ متری خودرو خود باشد ، در غیر اینصورت از طرف جاپارکز جریمه خواهد شد.

۴-۴ کاربر درخواست کننده اگر نسبت به زمان تعیین شده دیر به محل برسد به صورت خودکار آن اطلاعات نقطه ی پارک از نرم افزار حذف خواهد شد و کاربر در خواست کننده نسبت به آن ادعایی نخواهد داشت.

ماده ۵ : تعهدات جاپارکز

۵-۱ اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار جاپارکز قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که مستقیماً از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات جاپارکز در اختیار شرکت لبینا همراه امید قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به محل پارک ، زمان استفاده ، موقعیت مکانی درخواست کننده و واگذارکننده ، مسیر طی شده و اطلاعات خودرو .. نزد جاپارکز محفوظ خواهد ماند و تنها با حکم مراجع قانونی در اختیار دیگران قرار خواهد گرفت.

۵-۲ جاپارکز متعهد می شود بهترین و نزدیکترین محل پارک خودرو را برای کاربران فراهم نماید.