جاپارکز چیست؟

دی ۱۲, ۱۳۹۷
جا پارک

جاپارکز یک تکنولوژی هوشمند برای پارکینگ ها و محل پارک خودروهاست که هدف آن فراهم کردن بهترین محل پارک وسیله نقلیه برای کاربران می باشد. ماموریت جاپارکز این است که تا با نشانه گذاری و اشتراک گذاری نقاط موجود برای پارک خودرو برای کسانی که ازاتومبیل استفاده می کنند، مشکل همیشگی کمبود جا پارک را حل کند. این کار با دست به دست کردن جا پارک بین مردم انجام می شود ؛ برای آشنایی با عملکرد جاپارکز ویدئو زیر را ببینید :

راه حلی که جاپارکز در پی آن بوده بدین شرح است که تمرکز خود را بر فراهم کردن یک راهکار مبتنی بر تکنولوژی برای صنعت پارکینگ داری و همچنین برای آن دسته از کسانی که در عبور و مرور روزانه ی با اتومبیل های خود باید از پارکینگ استفاده کنند ، ارایه نماید. جاپارکز یک برنامه بسیار جامع، خودکار و مبتنی بر تکنولوژی های روز و هوش مصنوعی به منظور یافتن نزدیکترین و بهترین جا پارک موجود در اطراف کاربر می باشد.   کاربران در این برنامه می توانند در با ثبت درخواست جا پارک ، و یا ارائه پیشنهاد جا پارکی که در اختیار دارند ، جا پارک در اختیار خود را دست به دست کنند .

حا پارک

این برنامه راه حل هایی شامل روش های تعاملی و ارتباطی برای یافتن بهترین نقطه پارک آن هم به ساده ترین و بی دردسر ترین روش برای پرداخت بهای پارکینگ ها را دارا می باشد. همچنین دارای این قابلیت است که بازدهی را تا حد امکان افزایش داده و گیر افتادن در مناطق شلوغ و پر تردد را برایتان به حداقل برساند. علاوه بر تمام این موضوعات،جاپارکز راه حلی مناسب برای کاهش میزان انتشار دی اکسید کربن در محیط زیست به شمار می رود، در نتیجه جاپارکز به داشتن جامعه ای دوستدار محیط زیست و ارتقای اهداف شهر هوشمند کمک میکند. راه حلی که جاپارکز برای برطرف کردن مشکل کمبود پارکینگ ارائه می کند، تا حدود زیادی به نفع محیط زیست نیز حساب میشود. چرا که جستجوهای بیهوده برای یافتن جا پارک و پارکینگ های خالی یکی از اصلی ترین عامل های انتشار دی اکسید کربن درمحیط زیست است. در حقیقت، یک مطالعه که در محدوده ی لس آنجلس انجام شد این واقعیت را آشکار کرد که به شکل روزمره ۳۶۰۰خودرو مسافت ۱۵ بلوک را رانندگی می کنند تا جا پارک مناسب یا پارکینگی خالی بیابند.

 این واقعیت برای افراد مختلف و بصورت ویژه برای کسانی که ممکن است عجله داشته باشند و وقتشان تلف شود،دردناک تر است. جاپارکز بیش از پنج سال را صرف تحقیق و توسعه ی تکنولوژی های پارکینگ کرده است تا از این موضوع اطمینان حاصل کند که ویژگی ها و قابلیت های موجود در این برنامه با تمام وجهه های متغیر و درحال پیشرفت این صنعت سازگاری داشته و برای کاربران خود راه حلی مطمئن و قابل اعتماد می باشد. تا امروز، جاپارکز پیشرو بوده و بسیاری از برنامه های خود را که مربوط به تکنولوژی های پارک کردن می شوند ونظیری برای آنها نیست را آماده ی بهره برداری کرده است. اصلی ترین هدف جاپارکز این است که نقص های موجود در برنامه خود را برطرف سازد و یک محیط کاربری مناسب و کارآمد برای کاربران محیا سازد تا این برنامه را در تردد های روزانه ی خود به کار بگیرند و مشکل کمبود پارکینگ را برای همیشه حل کنند.

تیم بین المللی جاپارکز قصد دارد تا اپلیکیشن بتای جاپارکز را در روزهای آتی به صورت رسمی معرفی کند . MVP و نسخه اولیه این برنامه حدود ۲ ماه است در پلتفرم های مختلف ارائه شده است و با استقبال بی نظیر کاربران ایرانی (هفت هزار دانلود) روبرو شده است. با استفاده از این برنامه افراد مختلف و پارکینگ داران می توانند جا پارک خود را به رانندگان دیگری که به دنبال جا پارک می گردند،واگذارنمایند و کسب در آمد کنند.

جا پارک

برنامه ی جاپارکز این فرصت را برای دارندگان پارکینگ های خصوصی و عمومی بوجود می آورد تا با استفاده از آن بتوانند همه را از جاهای خالی موجود در پارکینگ خود و یا جلوی منازل خود باخبر کنند تا هرکسی که در نزدیکی آن ها بود و به جا پارک نیاز داشت با یک کلیک ساده آن را پیدا کرده و با مراجعه به آنجا، اتومبیل خود را پارک کند.

کاربران در یک جای پر تردد می توانند منتظر باشند و جا پارک خود را ترک نکنند تا در همان منطقه کسی را با استفاده از این برنامه پیدا کنند که در جستجوی جا پارک است و درازای منتظر ماندن برای کاربر درخواست کننده مبلغی را از نرم افزار دریافت نمایند. پارکینگ داران نیز با استفاده از این امکان مکان های خالی پارک را بصورت دقیق به اشتراک میگذارند . بدین صورت که اگر پارکینگ مجهز به مکان یابی دقیق جاهای پارک باشد پارکینگ دار می تواند بصورت دقیق در اپلیکیشن مشخص نماید که کدام طبقه و کدام پارکینگ امکان پارک خودرو را در چه ساعتی دارد و کاربر اپلیکیشن می تواند قبل از حرکت به سمت مقصد نقطه پارک دلخواه رابرای خود ذخیره نماید . جاپارکز با پدید آوردن این فرصت ها و ممکن ساختن این تبادل اطلاعات ، کمیسیونی برای خود در نظر می گیرد.

برنامه جاپارکز برای هردو نسخه اندروید و آی او اس ارائه شده است . شما می توانید با دنبال کردن صفحه اجتماعی جاپارکز در شبکه اینستاگرام از آخرین تغییرات برنامه آگاه شوید .  جاپارکز از هر معامله ای که بر سر جاهای پارک انجام می شود، حدود ۱۳ درصد کمیسیون می گیرد که این کمیسیون شامل هزینه خدمات و سرویس ها و مالیات و دیگر هزینه های احتمالی می شود.

فقط سه کلیک تا جا پارک فاصله دارید … همین الان اپلیکیشن را دانلود کنید .

مطلب بعدی: ماموریت جاپارکز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *